Twitter NFT Profil Resmi Nasıl Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter NFT Profil Resmi Nasıl Yapılır

0

Bu yazıda Twitter NFT profil resmi nasıl yapılır sorusunu cevaplayacak ve bu özelliğin avantajlarını anlatacağız.

Twitter, son zamanlarda popüler olan NFT (Non-Fungible Token) yani benzersiz dijital varlıkları daha fazla kullanmanıza imkan tanıyan bir özellik başlattı. Bu özellik sayesinde Twitter kullanıcıları, sahip oldukları NFT’leri profil resimlerinde gösterebilecek ve bunun altıgen şeklinde bir onay işaretiyle doğrulanacak.

NFT Nedir?

NFT, blokzincir teknolojisiyle oluşturulan ve eşsiz olduğu kanıtlanabilen dijital varlıklardır. Sanat eserleri, oyun içi eşyalar, müzik parçaları veya koleksiyon objeleri gibi çeşitli alanlarda NFT üretilebilir ve satın alınabilir. NFT’lerin değeri ise arz-talep ilişkisine ve piyasa koşullarına göre belirlenir.

Twitter NFT Profil Resmi Yapma

Bahsi geçen sistem ise Twitter’ın ücretli abonelik hizmeti olan Twitter Blue ile sunulan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde Twitter kullanıcıları, sahip oldukları Ethereum blokzincirinde oluşturulmuş statik görüntü NFT’lerini (JPEG, PNG olarak biçimlendirilmiş) profil resimlerine ekleyebilirler. Bunu yapmak için ise bir mobil kripto cüzdan uygulamasına ihtiyaç vardır.

twitter blue nft profil resmi

Twitter NFT Profil Resmi Nasıl Yapılır

İşlem oldukça basit, sadece şu adımları izlemek gerekiyor:

  • iOS’ta Twitter uygulamasını açın ve profilinize girin.
  • “Profili düzenle”ye tıklayın ve ardından profil resmi simgesine tıklayın.
  • “NFT Seç” seçeneğini seçin ve listeden bir kripto cüzdanı seçin.
  • Cüzdan adresinize bir doğrulama isteği mesajı gönderilecek. Bu mesajı onaylayarak veya ekrandaki QR kodu okutarak cüzdanınızı bağlayın.
  • Cüzdanınızda bulunan desteklenen bir NFT’yi seçin ve seçiminizi onaylamak için Bitti ve Kaydet’e tıklayın.
  • Bu işlem sonucunda profil resminiz altıgen şeklinde görünecek ve bu da sizin o NFT’nin sahibi olduğunuzu kanıtlayacaktır. Ayrıca profil resminize dokunarak veya tıklayarak NFT’nizin detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Twitter Blue ile Daha Fazlası

Twitter Blue abonesi olan kullanıcılar sadece bu özellikten değil, aynı zamanda Tweeti Düzenle, Yer İşareti Klasörleri, Özel Uygulama Simgeleri gibi daha pek çok özellikten de yararlanabilirler. Bu özellikler sayesinde Twitter deneyimini kişiselleştirmek ve geliştirmek mümkündür.

Twitter’da artık NFT’lerini profil resmi olarak ayarlamak artık mümkün olan bir şeydir. Bu sayede hem sanat eserlerini desteklemek hem de kendini ifade etmek isteyen kullanıcılar farklı bir yol bulmuş oldular. Twitter NFT profil resmi yapmak isteyenler için bu yazıda adım adım anlattık. Umarız faydalı olmuştur, Twitter Blue fiyatına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Merhaba! Ben Emrecan Ulu teknoloji ve sosyal medya alanlarında editörlük yapıyorum. Sizler için teknoloji üzerine kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Yaklaşık 3 yıldır teknoloji ve sosyal medya alanlarında editörlük yapıyorum ve bu süre boyunca birçok farklı platformda içerik ürettim. Şu anda, Web'de Hayat sitesi için içerik üretiyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir