Facebook Mavi Tik Nasıl Alınır?
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Facebook Mavi Tik Nasıl Alınır?

0

Facebook Mavi Tik Nasıl Alınır?

Facebook dünyanın en büyük kullanıcısı olan sosyal medya platformudur. Önceki yıllara göre etkinliği daha düşük olsa da bugün halen dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip. Sosyal medya araçlarının tamamının yapmış olduğu uygulama ve güncellemeler sonrasında kullanıcı güvenliği ve konforu daha fazla artırılmaya çalışırken Facebook’ta buna ayak uydurdu ve bir hesabın güven verebilmesi ve güvende kalabilmesi için Facebook mavi tik hizmeti sunmaya başladı. Popüler sosyal medya uygulamasının diğer uygulamalar gibi hayata geçirmiş olduğu bu mavi tik uygulaması nedir ve nasıl alınır?

Facebook Mavi Tik Nasıl Alınır?

Facebook mavi tik, bir hesabın doğruluğunu onaylamayı sağlayan bir çeşit işarettir. Genelde ünlüler ve markalar gibi sosyal medya hesapları için hazırlanmıştır, ancak herhangi bir hesabında mavi tik alabilmesi mümkündür. Ancak bu tik’i alabilmesi için bazı şartları ve kriterleri taşıyor olmak gerekir. Bizde aşağıda Facebook mavi tik nasıl alınır? Bu sorunun yanıtını vermeye çalıştık.

Hesabınızı Mutlaka Tamamlamalısınız

Bir hesabın doğruluğunun söz konusu olabilmesi için istenilen tüm bilgilerin eksiksiz ve hatasız olarak doldurulması gerekir. Bu Facebook’a verilmesi gereken bir bilgidir. Hesabınızdaki profil resminiz, kapak fotoğrafınız ve açıklama gibi tüm bilgiler eksiksiz olmalıdır.

Doğrulama Belgeleri

Facebook yalnızca yazmış olduğunuz bilgilerle yetinmiyor. Aynı zamanda kullanıcının doğruluğundan emin olmak için bir takım belgeler de isteyebiliyor. Bu belgeler ise TC kimliğiniz ya da işletmenizin doğruluğunu sağlayabilmeniz için pasaport, sürücü belgesi, vergi belgeleri gibi resmi işletme belgelerini isteyebiliyor.

Facebook Mavi Tik Nasıl Alınır?
Facebook Mavi Tik Nasıl Alınır?

Özgün içerik

Bir hesabın mavi tik alabilmesi için içeriklerinde mutlaka özgün olması gerekiyor. Özgün içerikler diğer kullanıcılara da fayda sağlaması gerekiyor. Bunun için hesabınızda ilginç içerikler paylaşmaya dikkat etmelisiniz.

Güvenlik

Hesabınızın güvenliğini sağlamanız da çok önemlidir. Bu nedenle hesabınızın şifresini sık sık değiştirmeniz gerekiyor.

Aktiflik

Tüm sosyal medya uygulamaları gibi Facebook’ta aktif olmaya önem veriyor. Yani tüm şartları karşılıyor olsanız da aktif bir hesabınız yoksa mavi tik alabilmeniz kolay değildir.

Yukarıda Facebook mavi tik nasıl alınır? Sorusunun yanıtına anahtar olabilecek başlıklarla yanıt verilmiştir.

Merhaba! Ben İhsan Arslan, Yaklaşık 9 yıldır editörlük yapıyorum ve bu süre boyunca birçok farklı platformda içerik ürettim. Şu anda, Web'de Hayat sitesi için içerik üretiyorum. Sizlerin ilgisini çekecek, bilgilendirici ve eğlenceli içerikler sunmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir