Twitter Bot Hesap Nasıl Bulunur?
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter Bot Hesap Nasıl Bulunur?

0

Twitter, güncel yaşamın içerisinde eksik kaldığımız bilgileri anlık ulaştıran en pratik platformların başında geliyor. Yalnızca bireysel değil aynı zamanda kurumsal olarak da pek çok markanın kullandığı sosyal medya platformun en büyük sıkıntılarından birisi de bot hesaplardır.  Örneğin bir hesabın çok fazla takipçisi olduğu halde etkileşim alamamasının en büyük nedeni bot hesaplardır. Dolayısıyla hesabınızdaki takipçilerinizin bir kısmının bot hesaplar oluşuyorsa bu güzel gibi görülebilir ancak hesabınıza zararı vardır. Bilerek ya da bilmeyerek hesabınıza gelmiş olan bu bot hesapların nasıl tespit edileceğini merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam etmelisiniz.

Twitter Bot Hesap Nasıl Bulunur?

Twitter bot hesap tespiti yapılırken aşağıda sıralayacağımız adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Başlıklar halinde açıklayacağımız tüm bilgiler size bir hesabın bot olup olmadığını anlamanızda yardımcı olacaktır.

Twitter Bot Hesap Tespiti Nasıl Yapılır?
Twitter Bot Hesap Tespiti Nasıl Yapılır?

Profil Resmini İnceleyin

Bot hesaplarda genelde resim olmaz ya da rastgele yüzler konulur. Bunun için ilk baktığınızda profil resmi sizde hiçbir hissiyat uyandırmıyorsa o zaman bu hesaptan şüphe edebilirsiniz.

Otomatik Tweet

Bot hesapların amaçları tweetleri otomatik olarak göndermek ya da aynı içeriği onlarca tekrar atmaktır. Bu da hesabın biri tarafından yönetilmediğine işaret eder.

Takipçi sayısı

Bot hesapların en büyük özelliği çok fazla takipçi sayısına sahip olması ancak takipçilerin hesapla etkileşim kurmamasıdır. Bot hesapların takipçi sayısı ile takip ettiği hesaplar arasında büyük farklılıklar vardır.

Twitter Bot Hesap Tespiti Nasıl Yapılır?
Twitter Bot Hesap Tespiti Nasıl Yapılır?

Paylaşımların Zamanlaması

Bot hesaplar genellikle otomatik paylaşım yapıyor olduklarından dolayı tweetler otomatik olarak aynı saatlerde yapılır.

İşlevsellik

Bot hesaplar genelde belli bir amaca hizmet ederler. Örneğin sadece belirli konularda paylaşım yaparlar ve aynı hashtag’ı takip ederler.

Etkileşim

Bot hesaplarda gerçek kişilerin olmaması etkileşimin de düşük olmasını sağlar. Başkalarıyla iletişim kurmadığından dolayı etkileşimler düşük olacaktır.

Yukarıda paylaşmış olduğum başlıklar dahilindeki ipuçlarını takip ettiğinizde bir hesabın bot olup olmadığını çok kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

Merhaba! Ben İhsan Arslan, Yaklaşık 9 yıldır editörlük yapıyorum ve bu süre boyunca birçok farklı platformda içerik ürettim. Şu anda, Web'de Hayat sitesi için içerik üretiyorum. Sizlerin ilgisini çekecek, bilgilendirici ve eğlenceli içerikler sunmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir