WhatsApp, beklenen özelliği test etmeye başladı
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp, beklenen özelliği test etmeye başladı

0

WhatsApp, geçtiğimiz günlerde kullanıcıların mesajları sadece bir kez görüntüleyebileceği özelliğini test etmeye başladı. Şirket, yanlışlıkla kaybolan mesajlar özelliğini açan WhatsApp kullanıcıları için mesajı saklama seçeneği ekleyeceğini açıkladı.

WhatsApp kaybolan mesajlar için yeni özellik test ediyor

WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığıyla 2.23.1.11 güncellemesi yayınladı. WABetaInfo ekibi, Android 2.22.15.2 için WhatsApp beta güncellemesiyle ilgili makalede, WhatsApp kaybolan mesajlar aktif edildiğinde gönderilen mesajın saklanabileceğini buldu.

WhatsApp, kaybolan mesajlar için yeni özellik test ediyor

Yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar artık kaybolan mesajlar özelliğini aktif ettikten sonra istedikleri mesajın silinmesini engelleyebilecekler. Ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi WhatsApp, kullanıcıları kaybolan mesajların sohbette kalmalarını desteklediği konusunda bilgilendirmek için çalışıyor.

Şirket, kaybolan bir sohbetteki mesajların, saklandıkları durumlar dışında her zamanki gibi sürelerinin sona ermesinden sonra kaybolacağını da duyurmayı planlıyor. Sohbetteki kişiler, mesaj seçeneğini görüntüleyerek kaybolan mesaj özelliğini açtıktan sonra istedikleri mesajı saklayabilecek veya saklanan bir mesajı geri alabilecek.

Kullanıcılar saklanan bir mesajı geri aldıklarında, mesaj herkes için otomatik olarak silinecek ve mesaj geri kurtarılamayacak bir hale gelecek. Yeni özelliğin yakın bir süre içerisinde kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.

Yakında WhatsApp kullanıcılarına yeni sticker paketleri sunulacağı da ortaya çıktı. A day of Human ve Big Boss 16 sticker paketlerinin yakında Android, iOS ve Web kullanıcılarına sunulacağı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Diğer sosyal medya içeriklerine buradan erişebilirsiniz. Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:

Merhaba, ben Berkay Yavuz, Webde Hayat teknoloji ve sosyal içerik platformunun editörüyüm. Yaklaşık 5 yıldır bu alanda çalışıyorum ve her zaman yeni teknolojileri takip ederek ve içerik trendlerini analiz ederek sektördeki en iyi içerikleri sunmak için çaba gösteriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir