Twitter Blue geri döndü! İşte yeni fiyatı
  1. Anasayfa
  2. Haberler

Twitter Blue geri döndü! İşte yeni fiyatı

1

Geçtiğimiz aylarda deneme aşamasında olan Twitter Blue, yaşanan kaos nedeniyle ertelenmişti. Şirket, belirli ülkelerde Twitter Blue abonelik sisteminin tekrar aktif ettiğini duyurdu. Ancak iOS kullanıcıları için daha pahalı olacak.

Twitter Blue iOS kullanıcıları için daha pahalı olacak

Kötü niyetli kişilerin Twitter Blue abonelerine sunulan mavi tik sayesinde ünlüleri taklit ederek bazı kullanıcıları dolandırdığı ortaya çıktı. Hatta devlet başkanları da dahil olmak üzere bir çok siyasi hesap taklit edildi. Yaşanan skandallar sonrasında Elon Musk, Twitter Blue özelliğini askıya aldıklarını açıkladı. Hali hazıra ücreti ödemiş olanlar kullanmaya devam edebiliyordu.

Twitter Blue abonelik fiyatı, web kullanıcıları için ayda 8 dolar olarak belirlendi. Şirket, iOS kullanıcılarının yeni özellikten ayda 11 dolar ödeyerek yararlanabileceğini duyurdu.

 

Twitter Blue özelliği tekrar aktif edilecek

Sonunda Blue aboneliği en nihayet erişime açıldı. Konuyla ilgili olarak şirket, “Twitter deneyimini bir üst seviyeye taşımanın yeni yollarını arıyoruz ve Twitter Blue yalnızca bir başlangıç. Bu isteğe bağlı ve ücretli aylık abonelik, Twitter deneyiminizi özelleştirmenize olanak tanıyan seçkin özelliklere özel erişim sunar” dedi.

Yetkililer, Twitter Blue abonelerinin onay işareti başvurularını titizlikle inceleneceğini vurguladı. Twitter’da mavi tik sahibi olan kullanıcılar, profil fotoğrafı ve isim değiştirme işlemlerini moderasyon ekibinin incelemesinden geçtikten sonra gerçekleştirebilecek. Şirket, profilde yapılacak değişiklikler onaylanana kadar kullanıcının mavi tik özelliğinin kapatılacağını belirtti. Şirket bu sayede mavi tiki aldıktan sonra bilgilerinin değiştirilip, başkasının taklit edilmesinin önüne geçmeye çalışıyor.

Twitter Blue abonelerine sunulacak özellikler ise şu şekilde;

  • Tweet düzenleme
  • 1080p çözünürlükte daha uzun video yükleme
  • Okuyucu (reader) modu
  • Onay işareti (İşletmeler için altın, devlet destekli kurumlar için gri ve ünlü kişiler için mavi renkli tik)
  • Yeni özellikleri standart kullanıcılardan önce deneyimleme

Twitter, Blue aboneliği satın alan kullanıcılara reklam göstermeye devam edecek. Yeni özellikten tüm kullanıcıların yararlanmasını istediklerini belirten şirket, “Şimdilik, Twitter deneyimi için daha fazla katman oluşturmanın işlem maliyeti bulunmaktadır. Fiyatı makul tutmak ve sunulan özellikleri değerli bulduğunuzdan emin olmak istiyoruz. Burada öğrenme süreci olabilir ve geri bildirimleri değerlendireceğiz.” dedi.

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın! Ayrıca sizde daha çok bu tarz içerikler, görmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Merhaba, ben Berkay Yavuz, Webde Hayat teknoloji ve sosyal içerik platformunun editörüyüm. Yaklaşık 5 yıldır bu alanda çalışıyorum ve her zaman yeni teknolojileri takip ederek ve içerik trendlerini analiz ederek sektördeki en iyi içerikleri sunmak için çaba gösteriyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir