Microsoft, Ekran Kaydı Özelliği Getiriyor
  1. Anasayfa
  2. WEB

Microsoft, Ekran Kaydı Özelliği Getiriyor

0

Windows Ekran Kaydı Özelliği

ABD merkezli ünlü teknoloji devi Microsoft’un işletim sistemi Windows, yıllardır video kaydı alma özelliği maalesef yoktu. Öyle ki Windows işletim sistemini kullananlar, ekranlarının video kayıtlarını doğrudan alamıyorlardı. Kullanıcıların ya Xbox Game Bar ya da üçüncü taraf uygulama kullanması gerekiyordu. Gelen son haberler, bu durumun Windows 11’de değişeceğini gözler önüne seriyor. Sonunda Windows Ekran Kaydı Özelliği Getiriyor.

Resmi internet sitesinde bir blog gönderisi yayınlayan Microsoft, ekran görüntüsü almaya yarayan “Ekran Alıntısı Aracı“nı güncellemeye karar verdiğini duyurdu. Özellik ile ilgili çalışmaları da tamamlayan Microsoft yazılımcıları, bu özelliği bugün itibarıyla Windows Insider kullanıcılarına sunacaklar. Yapılacak testlerde herhangi bir sorun tespit edilmezse Windows 11 kararlı sürüm kullanıcıları da yeni özelliği kullanmaya başlayacaklar.

Ekranın tamamı veya sadece bir bölümü kaydedilebilecek!

Yakın bir gelecekte tüm Windows 11 kullanıcılarına ulaşması beklenen yeni özellik, önemli bir yeteneğe sahip olacak. Kullanıcılar, Ekran Alıntısı Aracı’nı çalıştırdıktan sonra ekranın tamamını veya sadece bir bölümünü kaydedebilecekler. Böylelikle kullanıcılar, kaydettikleri görüntüleri kırpmakla uğraşmak zorunda kalmayacaklar.

Microsoft, üzerinde çalıştığı yeni özellik ile ilgili detaylı bir açıklama yapmadı. Örneğin; yüksek çözünürlüklü bir ekranın kaydını alırken video kalitesini düşürüp düşüremeyeceğimizi bilmiyoruz. Özellik tüm kullanıcılara ulaştığında daha fazla bilgi sahibi olmuş olacağız.

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın! Ayrıca sizde daha çok bu tarz içerikler, görmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Merhaba, ben Berkay Yavuz, Webde Hayat teknoloji ve sosyal içerik platformunun editörüyüm. Yaklaşık 5 yıldır bu alanda çalışıyorum ve her zaman yeni teknolojileri takip ederek ve içerik trendlerini analiz ederek sektördeki en iyi içerikleri sunmak için çaba gösteriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir