Sosyal Medya Monitoring Nedir?
  1. Anasayfa
  2. Bilgi

Sosyal Medya Monitoring Nedir?

0

Sosyal medya monitoring nedir sorusu üzerinde sıklıkla durulmuştur fakat bu konuda bilgi sahibi olmayan birçok kişi de vardır. Biz de bundan yola çıkarak bilmeyenler için tekrar ele alalım istedik. Sosyal medya monitoring internette kullanıcı olan kişilerin sosyal medya üzerinde yer alan markalar hakkında yapmış oldukları olumlu ya da olumsuzluk içeren yorumları takip etme işidir. Buradaki amaç rakiplerinin ne gibi faaliyetler içerisinde olduğu ve bunu sektör olarak analiz etmek detaylı bir şekilde bilgi akışı sağlamaktır.

Konu e-ticaret olduğunda markalar hep birbirleriyle bir yarış içerisinde olduklarından dolayı sosyal medyayı yakından takip etmek zorundadır çünkü başka türlü onlardan haberdar olmak mümkün değildir bu iş stratejisinin de aynı zamanda bir kuralıdır.

Sosyal Medya Monitoring Nedir?

Sosyal Medya Takibi

Sosyal medya takibi aslında markaların kendi başına yapabilecekleri bir konu değildir çünkü oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Üstelik e-ticaret sitesi ile uğraşılarda site güvenliği ve ürün teslimatı gibi durumların sıklıkla ele alınıyor ve kontrol altında olması kişilerin bu mecralara fazla vakit ayıramamasına neden olur bu yüzden de en güzel olan şey bir profesyonelden destek almaktır. Bu noktada ise sosyal medya danışmanlığı ya da medya takibi yapan kurumsal firmalardan hizmet almak en doğru seçenektir.

Sosyal Medya Monitoring Nedir?
Sosyal Medya Monitoring Nedir?

Yeni müşteriler çekmek

Yeni müşteriler çekmek için monitoring yönteminden de faydalanabilirsiniz. Bunu nasıl yaparım derseniz özellikle ürün arayan tüketiciler bu sosyal medya araçları üzerinden bazı anahtar kelimelerle arayış yaparlar siz bu kelimeleri buralardan belirlediğiniz de anahtar kelimelere yönelik paylaşımlar yaparak sitenize yeni müşteriler çekebilirsiniz.

Merhaba! Ben İhsan Arslan, Yaklaşık 9 yıldır editörlük yapıyorum ve bu süre boyunca birçok farklı platformda içerik ürettim. Şu anda, Web'de Hayat sitesi için içerik üretiyorum. Sizlerin ilgisini çekecek, bilgilendirici ve eğlenceli içerikler sunmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir