iPhone’da Telefonun Ekranı Televizyona Nasıl Yansıtılır?
  1. Anasayfa
  2. Bilgi

iPhone’da Telefonun Ekranı Televizyona Nasıl Yansıtılır?

0

iPhone telefonların destelediği ekran yansıtma önemli bir özelliktir.  iPhone cep telefonunuz varsa ve kullandığınız televizyon Apple TV ya da AirPlay 2 destekliyorsa bu duruma telefonunuzun ekranını televizyona yansıtabilirsiniz. Ancak bu özelliğin olmadığı bir televizyonda bunu yapmanız söz konusu lmayacaktır.

Ekran yansıtma özelliğini kullanabilmeniz için cihazınızın ikisinin de aynı ağ üzerinde olması gerekiyor. Cep telefonu üzerinden ekran yansıtmaya ulaşabilmeniz için sağ üst köşeden tutarak ekranı aşağı doğru çekmelisiniz. Sonrasında ise ekran yansıtma seçeneğini görebileceksiniz.

Eğer Apple TV ya da AirPlay 2 özelliği bulunmayan ir televizyona sahip değilseniz yapmanız gereken Chromecast özellikli olan uygulamalardan içerik akışı gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yapabilmek için ise iOS 13 ve üzeri işletim sistemini destekleyen bir iPhone sahip olmanız gerektiğidir. Aksi takdirde ekran yansıtma özelliğini kullanamazsınız.

iPhone telefon ekranınızı televizyona bağlamanın en büyük avantajı herhangi bir kabloya ya da farklı bir aparata ihtiyaç duymayacak olmanızdır. Modern dediğimiz akıllı televizyonların hepsinde olan bu özellikler sayesinde cep telefonunuzu daha fonksiyonel olarak kullanabilme imkanı yakalamış olursunuz.

iPhone’da Telefonun Ekranı Televizyona Nasıl Yansıtılır?
iPhone’da Telefonun Ekranı Televizyona Nasıl Yansıtılır?

Ekran Yansıtma Özelliği Aç

Akıllı televizyonunuzu kurduğunuzda AirPlay özelliği otomatik olarak açık şekilde olacaktır. Eğer açık değilse bu durumda bu özelliği aktif hale getirmeniz gerekiyor.  Özelliğin aktif olduğu televizyonlarda cep telefonunuzun denetim merkezini aşağıdan yukarı ya da yukarıdan aşağı doğru indirdiğinizde karşınıza ekrana yansıt sekmesi çıkacak. Bu sekmeye tıkladığınızda televizyonunuzun adının bulunduğu bir liste gelecek televizyonunuzu seçtiğinizde yansıtma için hazır olacaktır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz işlem aslında çok basit olmakla birlikte birçok açıdan da pratik kullanım sağlanmaktadır. Örneğin cep telefonunuzdaki resimleri ya da videoları televizyondan izleyebilirsiniz.

Merhaba! Ben İhsan Arslan, Yaklaşık 9 yıldır editörlük yapıyorum ve bu süre boyunca birçok farklı platformda içerik ürettim. Şu anda, Web'de Hayat sitesi için içerik üretiyorum. Sizlerin ilgisini çekecek, bilgilendirici ve eğlenceli içerikler sunmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir