Anahtar Kelime Bulma Araçları 2024
  1. Anasayfa
  2. Bilgi

Anahtar Kelime Bulma Araçları 2024

0

Anahtar kelime bir makale içinde bulunan konuyu net bir şekilde ifade edebilecek olan kelime ya da kelimelerin grubunu ifade eder.  İnternet sitesi sahipleri özellikler girecekleri içeriklerde anahtar kelimelere çok dikkat etmek zorunda. Dolayısıyla makaleyi yazarken içeriğini belirleyecek olan anahtar kelime konusunda çok fazla düşünüyor.

Aşağıda belirttiğimiz anahtar kelime bulma araçları ise işlerini biraz daha kolaylaştırarak SEO uyumlu makale yazmada kolaylık sağlıyor.

Anahtar kelime seçilirken öncelikli olarak potansiyel müşteriler göz önünde bulundurulmalıdır. Yani sitenizin içeriği ya da sektörü bir anlamda anahtar kelimenizle doğrudan alakalı olması gerekiyor. Rakipleri incelemek ve analiz etmek başarılı olanların nasıl bu başarıyı yakalamış olduklarını tespit edebilmek çok önemli. Bunun için bir makale yazarken ya da makale başlığı belirlerken asla gelişi güzel hareket edilmemesi gerekir.

Anahtar Kelime Bulma Araçları 2023
Anahtar Kelime Bulma Araçları 2024

Google Trendler

Google trendler herkesin bildiği ve ilk akla gelen araçların başında geliyor. Anahtar kelimenizi belirlerken bölgesel ve tarihsel trendler şeklinde filtrelenebilir.

Ubersuggest

Çık kısa süre içinde seçilen bir dildeki anahtar kelimeleri bulup çıkarabilen bu ücretsiz araç, kullanıcı dostu olmasıyla biliniyor. Uygulamayı kullanırken daha profesyonel ve kapsamlı olmasını istiyorsanız küçük bir ücret ödemeniz gerektiğini söyleyelim. Bu araçtan en güzel şekilde faydalanmak isteniyorsa Google hesabı ile giriş yapılması gerekiyor.

Anahtar Kelime Bulma Araçları 2023
Anahtar Kelime Bulma Araçları 2024

Keyword Sheeter

Google’dan otomatik tamamlama önerisi alan bu araç, seri bir şekilde çok sayıda anahtar kelime bulabilmenize imkan sağlıyor. Bulduğunuz kelimelerinizi ise ücretsiz bir şekilde rapor halinde dışa aktarabiliyorsunuz.

Keyword Tool

Keyword tool, ücretsiz olarak sunulan bir araç. Tek bir sorgulama ile kısa sürede çok fazla anahtar kelimenizi sıralayabiliyor. Reklam verenler için oluşturulmuş olan bu araç sayesinde güzel kelimeler bulabilirsiniz.

Rank Tracker

Ücretli ve ücretsiz sürüme sahip olan bu araç, SEO analizi yapabilmeniz açısından faydalı olacaktır. Projelerinize daha büyük başarılar katmak isterseniz ücretli olan sürümünü seçebilirsiniz.

Merhaba! Ben İhsan Arslan, Yaklaşık 9 yıldır editörlük yapıyorum ve bu süre boyunca birçok farklı platformda içerik ürettim. Şu anda, Web'de Hayat sitesi için içerik üretiyorum. Sizlerin ilgisini çekecek, bilgilendirici ve eğlenceli içerikler sunmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir