Eski Model iPhone Telefonlar Nasıl Hızlandırılır?
  1. Anasayfa
  2. Bilgi

Eski Model iPhone Telefonlar Nasıl Hızlandırılır?

0

iPhone kullanıcılarının bildiği aslında emin olamadığı bir konu olan yavaşlama sorununun nedeni bir kullanıcının iddiasıyla gündeme gelmişti. İddiaya göre Apple yazılım güncellemesi çıkarttığında bu güncellemelerin telefonu yavaşlatıyor olmasıydı.  Kullanıcı yalnızca iddia etmekle kalmadı aynı zamanda açtığı davayı da kazanmıştı. Yani artık bilinen bir şey var ki iPhone güncellemelerinin tek amacı güvenliği sağlamak ve açıkları kapatmak değil aynı zamanda eski modelleri de gündemden çıkarmak.

Özellikle de iOS 17’nin ve iPhone X öncesi modellerin artık yeni dönemde olmayacağını biliyoruz. Kullanıcılar ise cep telefonlarındaki yavaşlamayı ortadan kaldırmak için arayış içerisine girdiler. İşte bizde bu noktada eski iPhone modellerinin nasıl hızlandırılabileceğine dair bilgilendirme yapalım istedik.

Eski Model iPhone Telefonlar Nasıl Hızlandırılır?
Eski Model iPhone Telefonlar Nasıl Hızlandırılır?

iPhone Hızlandırma Yöntemi

iPhone telefonu hızlandırmak için yüzeysel yapabileceğiniz basit bir yol var. Yapacağınız bu ayarla birlikte eski dediğiniz bir iPhone modelini günümüz telefonuyla kafa tutacak bir hale dönüştürebilirsiniz.

Yapmanız gerekenler ise aşağıda bahsettiğimiz gibi olacak.

Öncelikli olarak yapmanız gereken telefonunuzun ayarlar sekmesine ve sonrasında da erişebilirlik sekmesine oradan da hareketlilik alanına giriyorsunuz.

Ayarlar = erişebilirlik= hareketlilik

Eski Model iPhone Telefonlar Nasıl Hızlandırılır?
Eski Model iPhone Telefonlar Nasıl Hızlandırılır?

Hareketlilik menüsünden hareketi azalt sekmesini aktif hale getiriyorsunuz. Bu işlemi telefonunuzun uygulamalara girerken animasyon yapmasını engeller ve bu sayede cihaz uygulamaya daha hızlı bağlanır.

Telefonunuzun hafızasını tamamen doldurmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü bu sade iPhone değil diğer telefonlar açısından da olumsuzluk yaratacak bir durumdur. Eski iPhone modellerinde bunu çok daha fazla hissedersiniz. Dikkat etmeniz gereken şey ise boş alan oranının % 20’lerde olmasıdır.

Eğer gözünüz animasyonsuz açılmaya alışmaz veya yapmış olduğunuz bu ayarın getirmiş olduğu sadelik hoşunuza gitmez ise, tekrardan hareketi azalt seçeneğini kapatarak telefonunuzu eski haline getirebilirsiniz.

Kullanmadığınız uygulamaları kaldırmalısınız.

Merhaba! Ben İhsan Arslan, Yaklaşık 9 yıldır editörlük yapıyorum ve bu süre boyunca birçok farklı platformda içerik ürettim. Şu anda, Web'de Hayat sitesi için içerik üretiyorum. Sizlerin ilgisini çekecek, bilgilendirici ve eğlenceli içerikler sunmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir