Üniversite harçları geri mi geldi?
  1. Anasayfa
  2. Haberler

Üniversite harçları geri mi geldi?

0

Üniversite öğrencilerinin her yıl ödemesi gereken üniversite harçları Resmi Gazete’de alınan 7384 nolu kararla tekrardan geri geldi. Artık ikinci öğretimlerin yanı sıra birinci öğretimde okuyan öğrencilerde üniversite harcı ödeyecek mi? diye merak ediyor olabilirsiniz. Bugün yazımızda Üniversite harçları geri mi geldi? konusuan değindik işte detaylar…

Üniversite harç ücretlerine zam geldi!

Karar Sayısı: 7384

Ekli “2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar”ın yürürlüğe konulmasına, 2547 sayılı Kanunun 46 ncı maddesi ile 3843 sayılı Kanunun 7 nci maddesi gereğince karar verilmiştir.”

Üniversite harçları geri mi geldi?

YÖK’ün yayınladığı bildiriyle, doğru bilgi kamuoyuna duyuruldu. Bildiriye göre, mevcut ikinci öğretim ve açık öğretim öğrencilerinin üniversite harçlarına zam yapıldı. Ayrıca, birinci öğretim öğrencilerinin harç ücretlerine de zam geldi, ancak bu harçlar hala devlet tarafından karşılanmaya devam edecektir.

 

 

Merhaba, ben Berkay Yavuz, Webde Hayat teknoloji ve sosyal içerik platformunun editörüyüm. Yaklaşık 5 yıldır bu alanda çalışıyorum ve her zaman yeni teknolojileri takip ederek ve içerik trendlerini analiz ederek sektördeki en iyi içerikleri sunmak için çaba gösteriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir