Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
  1. Anasayfa
  2. Bilgi

Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

0

Robot süpürge temizliğine önem veren bayanların bir an önce almak istedikleri bir temizlik aleti olarak tanımlanabilmektedir. Bir robot süpürge almak için sayısız nedeniniz olabilir, ancak bu nedenlerden önce alacağınız robot süpürgenin hangi özelliklerine dikkat etmek gerekiyor. Aşağıda bayanların robot süpürge alırken nelere dikkat etmesi gerektiği detaylı bir şekilde belirtilmiştir.

Kullanım Alanı

Akıllı süpürgeler hakkında merak edilen pek çok husus var ve bunlardan bir tanesi de bu süpürgelerin her yeri çekip çekemediğidir. Bazı robot süpürgeler sert zeminde süpürme yaparken bazıları ise halı ve sert zeminlerde süpürme yapabilir. Fiyat araştırması yaparken bu iki önemli özelliği göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Emiş Gücü

Her süpürgenin bir emiş gücü miktarı vardır. Robot süpürgelerde ise bu değer 2000 ile 4000 Pa arasında yer alır. Nadiren de olsa 400 Pa gibi düşük ve 12.000 Pa gibi yüksek emiş gücü olan süpürge modellerinin olduğu da vardır.

Robot Süpürge
Robot Süpürge

Çalışma Süresi

Robot süpürgelerde en önemli konuların başında çalışma süresi de bulunuyor. Eğer geniş bir eve sahipseniz o zaman süpürgenizin şarj süresinin evinizin tamamını süpürmeye yetmesi gerekir.

Pil Kapasitesi

Süpürgenin pil kapasitesi çalışma süresiyle orantılı olması gerekiyor. Akıllı robotların ortalama olarak pil süresi 2500-3200 mAh arasında değişiklik gösterir. Yani modellerde ise bu kapasitenin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Robot Süpürge
Robot Süpürge

Şarj Süresi

Robot süpürgelerin çalışma süresi 2-6 saat arasında değişiklik gösterir. Süpürge çalışmadığı süre içerisinde şarjda bekleyerek kendisini tam dolduracağından şarj süresinden ziyade pil kapasitesine daha fazla dikkat edilmelidir.

Otomatik Şarj

Süpürgeler otomatik şarj olma özelliğine sahiptir. İşini bitiren bir süpürge kendini otomatik olarak şarj istasyonuna götürecek ve dolmaya başlayacaktır. Bu özelliğin olmadığı süpürgeleri tercih etmemeniz doğru olacaktır.

Ses Seviyesi

Robot süpürgelerde ses önemli bir konudur. Standart süpürgelerle kıyasladığımızda daha sessiz olmalarına rağmen kendi aralarında da çok daha fazla sessiz olanları vardır.

Merhaba! Ben İhsan Arslan, Yaklaşık 9 yıldır editörlük yapıyorum ve bu süre boyunca birçok farklı platformda içerik ürettim. Şu anda, Web'de Hayat sitesi için içerik üretiyorum. Sizlerin ilgisini çekecek, bilgilendirici ve eğlenceli içerikler sunmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir