PC’de Oynayabileceğiniz En İyi Hayatta Kalma Oyunları – 2024
  1. Anasayfa
  2. Oyun

PC’de Oynayabileceğiniz En İyi Hayatta Kalma Oyunları – 2024

0

PC’de Oynayabileceğiniz En İyi Hayatta Kalma Oyunları. Hayatta kalma oyunları,  son zamanlarda büyük bir patlama yaşadı. Steam çizelgeleri, zorlu hayatta kalma simülatörlerinden klasik hayatta kalma korku oyunlarına kadar her tür hayatta kalma oyunuyla doludur. PC’de Oynayabileceğiniz En İyi Hayatta Kalma Oyunları

1. Don’t Starve

Don’t Starve, benzersiz bir hayatta kalma oyunu deneyimi sunan kendine özgü grafikleri ile öne çıkar. Çok oyunculu modunda oyuncular para harcamadan oyunda kendilerine özgü eşyalar ve kıyafetler elde edebilirler. Oyun aynı zamanda karanlıkların tehlikeli olmasını ve oyuncuların cılız kamp ateşleriyle hayatta kalma mücadelesi vermelerini içerir.

2. Valheim

Valheim, sınırsız keşif, craft, inşa etme ve oynama imkanları sunan görsel olarak hoş bir ortamda bir hayatta kalma oyunudur. Oyun tek başına oynanabildiği gibi daha fazla insanla birlikte oynandığında daha iyi bir deneyim sunar. Savaş sistemi basit olmasına rağmen, oyunun diğer bölümleri harika çalık. Bina sistemi kullanımı kolaydır ve çok çeşitli teçhizat ve düşman türleri edinilebilir. Rastgele oluşan her yeni dünya oyuna gizemli bir dokunuş ekler.

3. ARK: Survival Evolved

ARK: Survival Evolved, ortamı olan dinozorlar, bilimkurgu görünümlü HUD ve envanter/karakter ekranı, etkileyici grafikleri ve oyuncuların kendi dinozorlarını evcilleştirebilme özelliği ile diğer hayatta kalma oyunlarından farklıdır. Oyunda, dev cinayet makinelerini öldürmek yerine onları evcilleştirme seçeneği sunulur. Bu sayede oyuncular kendi yoldaşlarını, savaşta yardımcılarını ve bineklerini elde edebilirler. Ayrıca oyuncular dinozorlarını uçan binek olarak kullanabildiği için oyunda oldukça çok seçenek mevcut.

4. Rust

Rust, hayatta kalma sandbox oyunudur. Oyunda oyuncular rol yapma, yaratıcılık ve öldürme gibi birçok seçeneklere sahiptir. Oyunda yaratıcılığınızı ifade etmenin birçok yolu vardır, temel oluşturma, dişli takımları, diğer insanların temellerini kullanarak çizim yapma gibi. Oyun gerçek bir oyun sonu yok, bu nedenle oyuncular kendi hedeflerini belirleyebilirler.

5. Subnautica

Subnautica, muhteşem bir keşif ve macera oyunudur. Oyunun gerçekten önemli olan yanı oyun dünyası, yerleri ve sakinleri hakkında bilgi birikimi yerine bir XP çubuğu gibi bir şey olmasıdır. Oyunda çok sayıda şey bulunur ve çözülmesi gereken gizemler, enkazlardan, mağaralardan ve garip kurulumlardan plan parçaları, kurtarma ve nadir malzemeler elde etme ihtiyacı oyuncuları tekrar tekrar konfor alanlarından çıkmaya zorlar. Oyuncularda derinlik ölçerinizle sığ deniz yosunlarından giderek daha derinlere ve yükseklere sürünürler. Bu yolculuk oyuncularda ne kadar uzaklaştıklarının farkına varmalarına sebep olur.

6. Astroneer

Astroneer çok tatmin edici ve iç açıcı bir oyun. Temelde hiçbir şeyle başlayın ve madencilik kaynakları ve keşif yoluyla büyük bir operasyon tabanına doğru ilerleyin. Astroneer‘in masaya getirdiği harika bükülme, başka bir gezegene uçabilmenizdir. Bu gezegene vardığınızda, ne yaptığınızı bilmediğinizi varsayarak, temelde her şeye yeniden başlarsınız, ancak size sunulan yeni bir mineral seti ile. Daha sonra orijinal gezegeninize geri dönebilir ve yeni şeyleri bırakabilirsiniz veya bu yeni gezegende tamamen yeni bir üs üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Astroneer‘da Ana gezegeninizde de yapacak çok şey var. Araçların ve yol yapım ekipmanlarının (finişerlerin) eklenmesiyle, gezegen çapında bir otoyol yapabilir ve özel ilgi noktalarını buna bağlayabilirsiniz. Otomasyona girebilir ve robo-arms’ın kaynakları sizin için belirli yuvalara almasını ve yerleştirmesini sağlayabilirsiniz. Üssünüzü tek başına “canlı” olarak izleyebilmek, başarılı bir ebeveynin her gün hissettiğini hayal ettiğim bir şey.

 

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın! Ayrıca sizde daha çok oyunlarla alakalı konuları görmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Merhaba, ben Berkay Yavuz, Webde Hayat teknoloji ve sosyal içerik platformunun editörüyüm. Yaklaşık 5 yıldır bu alanda çalışıyorum ve her zaman yeni teknolojileri takip ederek ve içerik trendlerini analiz ederek sektördeki en iyi içerikleri sunmak için çaba gösteriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir