Hoi4 Nükleer Atma Rehberi – Türkçe
  1. Anasayfa
  2. Oyun

Hoi4 Nükleer Atma Rehberi – Türkçe

1

Merhaba arkadaşlar bugün Hoi4 Nükleer Atma konusuna değineceğiz. Hearts of Iron IV, 2. Dünya Savaşı döneminde bir ülkeyi yönetmeyi amaçlar. Nükleer silah kullanımı da oyunda yer alan bir özelliktir.

Hoi4 Nükleer Silah Üretme

Nükleer silah kullanmak için öncelikle nükleer silah yapma kapasitesine sahip olmanız gerekir. Bu kapasite, oyun içinde araştırma yapılarak elde edilmektedir. Nükleer silah araştırması yapıldığında, nükleer silah yapmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca şunu bilmelisiniz ki ne kadar fazla nükleer reaktörünüz olursa o kadar hızlı nükleer bomba üretirsiniz. Fazladan üretilen nükleer bombalar silinmez. Nükleer bombaları stoklayabilirsiniz. Hedef bölgeye aktif bir saldıra varken tekrar bir saldırı yapamazsınız. Fakat saldırı bittikten sonra tekrar saldırı başlatabilirsiniz. Ayrıca birden fazla yere eş zamanlı saldırı başlatabilirsiniz.

Hoi4 Nükleer

Hoi4 Nükleer Atma Şartları

  • Nükleer atacağınız ülkenin sizinle savaşta olması gerekmektedir.
  • %75 hava üstünlüğüne sahip olmalısınız.
  • Ayrıca nükleer atacağınız yer bir adet stratejik bombardıman uçağının menzilinde olmalıdır.

Hearts of Iron 4 Nükleer Atma Şartları

Hoi4 Nükleer Atma

Üstte belirttiğimiz şartları yerine getirdiyseniz Hoi4 Nükleer Atma için hazırsınız. Nükleer atacağınız yeri seçtikten sonra aşağıdaki resimde bulunan butona basmalısınız. Ardından bölge hava kuvvetleriniz tarafından 12 saat içinde vurulacaktır. Bölgeyi vurduğunuz zaman çevredeki dost birimleriniz saldırıdan etkilenmez.

Hearts of Iron 4 Nükleer

Hearts of Iron 4 Nükleer Atarsak Ne Olur?

Dikkat nükleer atmaya bastığınız zaman görevin başarısız olma veya iptal etme şansınız yok. 12 saat içinde  nükleer bomba atılacaktır. Nükleer bombayı attığınız yerdeki tüm alt yapı ve binalar komple hasar alacaktır. Nükleer attığınız ülke %20 savaş desteği kaybedecektir. Ayrıca nükleer bomba attığınız yerdeki birimler organizasyon kaybı yaşayacaktır. Nükleer atılan bölgeyi çok kolay ele geçirebilirsiniz fakat unutmamalısınız ki alt yapı tamamen hasar aldığı için bölgeyi elinizde tutmak gerçekten zor olacaktır. Tabi ki bunlara ek ciddi bir inşaat yükü de sizi bekliyor. Ayrıca nükleer bomba attığınız ülkeler savaşlarda daha hızlı teslim olmaktadır.

Ayrıca hoi4 ülke değiştirme nasıl yapılır? Diye merak ediyorsanız Hearts of Iron 4 ülke Tagları – HOI 4 Ülke Kodları yazımızda göz atabilirsiniz.

 

Siz bu konuda hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünden bize belirtebilirsiniz.

Merhaba, ben Berkay Yavuz, Webde Hayat teknoloji ve sosyal içerik platformunun editörüyüm. Yaklaşık 5 yıldır bu alanda çalışıyorum ve her zaman yeni teknolojileri takip ederek ve içerik trendlerini analiz ederek sektördeki en iyi içerikleri sunmak için çaba gösteriyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir