Ahmet Tekin Baykal Kimdir?
  1. Anasayfa
  2. Diğer

Ahmet Tekin Baykal Kimdir?

0

Ahmet Tekin Baykal, Türkiye’nin tanınmış mafya liderlerinden biridir. İlk kez 1997 yılında çete lideri olarak cezaevine girmiş ve bu suçtan tutuklanmıştır. Ancak cezaevinden çıktıktan sonra suç örgütü kurduğu iddiasıyla yeniden cezaevine girmiştir.  Peki sizde Ahmet Tekin Baykal Kimdir? diye merak ediyor musunuz?

Ahmet Tekin Baykal Kimdir?

Ahmet Tekin Baykal, 2008 yılında Emniyet tarafından düzenlenen Anafor Operasyonu ile gözaltına alınmış ve cezaevine konulmuştur. Bu operasyon sırasında Ahmet Tekin Baykal’ın liderlik ettiği çete için İzmir başta olmak üzere birçok ilde yüzlerce iş yerine ve eve baskın düzenlenmiştir.

Ahmet Tekin Baykal’ın mülkiyetinde olan Kuşadası’ndaki çiftliğe özel harekat timlerinin bulunduğu Sikorsky helikopterle baskın düzenlenmiş ve Baykal yakalanmıştır.  Ahmet Tekin Baykal, suç örgütü liderliği ve suçlara azmettirme gibi suçlardan uzun bir ceza almıştır. Olaylar, medyanın yoğun ilgisini çekmiş ve Türkiye’de suç örgütleri ve organize suçlarla mücadelede önemli bir olay olarak tarihe geçmiştir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Menderes Kutlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Ahmet Tekin Baykal, geçtiğimiz yıllarda tekrar gündeme gelmiştir. Gündeme gelme sebebi Özgecan Aslan’ın katillerini hapishanede öldürdüğü düşünülen şüphelilerden biridir.

Ahmet Tekin Baykal Nereli?

Ahmet Tekin Baykal’ın daha önceki açıklamalarda Çerkez kökenli olduğu bilgisi paylaşılmıştır. Bugün yazımızda Ahmet Tekin Baykal kimdir nereli? gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. Daha fazla bu tarz yazı için biyografi bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

Merhaba, ben Berkay Yavuz, Webde Hayat teknoloji ve sosyal içerik platformunun editörüyüm. Yaklaşık 5 yıldır bu alanda çalışıyorum ve her zaman yeni teknolojileri takip ederek ve içerik trendlerini analiz ederek sektördeki en iyi içerikleri sunmak için çaba gösteriyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir