Netflix Ne Kadar İnternet Harcar?
  1. Anasayfa
  2. Dizi Film

Netflix Ne Kadar İnternet Harcar?

1

Netflix kullanıcılarının merak ettiği önemli hususlar arasında ne kadar internet harcadığı geliyor. Çünkü uygulama yalnızca akıllı televizyonlar değil aynı zamanda mobil cihazlar üzerinden de giriş yapılıyor olmasıdır.

Netflix izlemek için yalnızca Wifi tercih edilmiyor. Kullanıcılar kendi mobil verilerini de kullanarak bulundukları yer neresi olursa olsun dizi ya da filmlerini izlemek istiyorlar. Bu yazımızda bizde buradan yola çıkarak kullanıcıların merak ettiği Netflix ne kadar internet harcar? Sorusunun yanıtını verelim istedik.

Cep telefonundaki mobil verilerin tükenmesine baktığımızda özellikle HD kalitedeki video içeriklerinin çok hızlı internet harcadığını görebiliyoruz. Yani siz cep telefonunuzdan dizi ya da film izlemek istiyorsanız bunun için internetinizin de çok gideceğini göz ardı etmemeniz gerekir.

Netflix yayınlarını kullanıcılara farklı kalitede sunar. Buna göre izlediğiniz akışa göre internetinizin 250 MB ile 1 GB/saat kullanıldığını söyleyebiliriz.

Aşağıda Netflix yayın kalitesine göre ne kadar internet harcadığını gösteren tablo yer almaktadır.

  • Netflix’i en düşük kalitede izleyecekseniz dizi ya da film izlediğinizde 5 MB/dakika veya 300 MB/saat şeklinde internet harcarsınız.
  • Netflix’i orta kalite seçeneğinde izlediğinizde 9 MB/dakika veya 450 MB/saat şeklinde internet harcarsınız.
  • Netflix’i yüksek kalite ayarı ise 17MB/dakika veya 1020 MB/saat arasında değişir.
Netflix Ne Kadar İnternet Harcar?
Netflix Ne Kadar İnternet Harcar?

Netflix Çok İnternet Yer mi?

Mobil veri kullanıyorsanız izlediğiniz yayının kalitesine göre internetinizi harcarsınız örneğin yabancu bir dizi izliyorsanız her bir bölüm için yaklaşık olarak 300 mb ile 1 gb arasında veri kaybınız olacaktır. Yani ortalama olarak her 1 saniye için tükettiğiniz internet 1 mbyt şeklinde olacaktır.

Netflix Ne Kadar İnternet Harcar?
Netflix Ne Kadar İnternet Harcar?

Netflix Mobil Veri Kaybı Olmadan Nasıl Film İzlenir?

Netflix kullanıcıların veri kaybının önüne geçmek ve nerede olursa olsun dizi ya da film izleyebilmesine imkan sağlayabilmek adına filmlerini ve dizilerini indirme imkanı sağlıyor. Buna göre evinizdeki WİFİ’ye bağlanarak mobil cihazınıza indireceğiniz dizinizi ya da filminizi veri kaybı olmadan ve hatta internete bağlı olmadan nerede olursanız olun izleyebilirsiniz.

Daha fazla mobil veri hakkında bilgi almak istediğinizde  https://www.webdehayat.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Merhaba! Ben İhsan Arslan, Yaklaşık 9 yıldır editörlük yapıyorum ve bu süre boyunca birçok farklı platformda içerik ürettim. Şu anda, Web'de Hayat sitesi için içerik üretiyorum. Sizlerin ilgisini çekecek, bilgilendirici ve eğlenceli içerikler sunmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir