Gizli Numaralar Nasıl Bulunur ? Gizli Numara Bulma
 1. Anasayfa
 2. Bilgi

Gizli Numaralar Nasıl Bulunur ? Gizli Numara Bulma

0

Gizli numaralar, arayanın numarasını arama kayıtlarında veya cevapsız aramalarda görünmeyen numaralardır. Gizli Numara Bulma veya özel numara bulma için bu yazıyı inceleyebilirsiniz. Bu numaralar, kişisel veya iş amaçlı olarak kullanılabilir ve arayanın kişinin kimliğini gizlemek için kullanılabilir. Gizli numara arama veya özel numara arama konusunda probleminiz varsa bu konuyu inceleyebilirsiniz. Gizli numaraları bulma için birkaç yöntem mevcuttur. İşte özel numara nasıl bulunur karşınızda.

  1. Arama engelleme uygulaması: Arama engelleme uygulamaları, gizli numaraları engellemek veya filtrelemek için kullanılabilirsiniz. Bu uygulamalar, arayanın numarasını arama kayıtlarında görünür hale getirir.
  2. Arama kayıtları: Gizli numara arama kayıtlarını kontrol ederek bulabilirsiniz. Arama kayıtları, arayanın numarasını görüntüler ve arama tarihini içerir.
  3. Cevapsız aramalar: Gizli numaralar, cevapsız aramalar olarak bırakabilir. Bu aramaları cevapsız arama listesinde bulabilirsiniz.
  4. Arama engelleme hizmetleri: Birçok telefon hizmet sağlayıcısı, gizli numaraları engelleme hizmetleri sunar. Bu hizmetler, gizli numaraların aramalarını engelleyebilir veya arama kayıtlarına gizli numarayı görünür hale getirebilir.
  5. Arama kayıtlarını aratma: Arama kayıtlarını aratma, arama kayıtlarını aratarak arayanın numarasını bulmanıza olanak tanır. Bu hizmetler, arama kayıtlarını aratarak arayanın numarasını veya kimliğini tespit etmeye çalışır.Gizli Numara Bulma

Vodofone’da Gizli Numara Bulma

Vodafone kullanıcıları, “Vodafone Bilinmeyen Numaralar” hizmetinden yararlanarak arayan numaranın kime ait olduğunu ve hangi operatöre kayıtlı olduğunu öğrenebilirler. Bu hizmet sadece bilinmeyen numaralar için geçerlidir ve gizli numaralar için geçerli değildir. Eğer bu konudan rahatsız oluyorsanız hukuki yolları kullanabilirsiniz veya sağlayıcıdan özel numara kapatma işlemi yapabilirsiniz.  Bu hizmet için yapmanız gerekenler ise şunlardır ;

 • 11842 (Bilinmeyen numaralar servisi) aramak yada
 • “KIM” yazıp boşluk bıraktıktan sonra sizi arayan 10 haneli numarayı yazıp 7048’e mesaj atabilirsiniz.

Bu yazıda, gizli numaralardan rahatsız olan kişilerin hukuki yollara başvurabilecekleri veya telefonlarını gizli numaralara kapatabilecekleri anlatılmaktadır. Vodofone’un “Bilinmeyen Numaralar” hizmeti, gizli numaraların kim olduğunu açıklamamaktadır. Telefonunuzu gizli numaralara kapatma için yol tarif edilmiştir. Eğer telefonunuzu gizli numaralara kapatmak istiyorsanız aşağıdaki yolu deneyebilirsiniz ;

 • Telefonunuzun mesaj bölümüne ” GIZLI AC” yazarak 7046’ya gönderebilirsiniz. Bu sayede telefonunuz gizli numaralardan gelen aramaları kabul etmeyecektir.

Turkcell’de Özel Numara Bulma

Ayrıca Turkcell kullanıcıları, gizli numaraların aramalarına maruz kaldıklarında hukuki yollarla bu numaraları öğrenebilirler. Turkcell, bu tür numaraların öğrenilmesi için özel bir hizmet sunmamaktadır. Ancak arayan numarayı gören kullanıcılar, Turkcell’in bilinmeyen numaraları öğrenme servisini kullanarak Turkcell Rehber’de kayıtlı olan numaralara erişebilirler. Bu hizmetten yararlanmanız için kullanıcının numarasının da Turkcell Rehber’de kayıtlı olması gerekiyor.

 • Öğrenmek istediğiniz numarayı mesaj kutunuza yazıp 2200’a yollayarak bu numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Yada
 • Bu numaraya mesaj atmak yerine 11832’yi arayarak da bu numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom’da Özel Numara Bulma

Evet, sizi arayan gizli numaraları öğrenme için diğer operatörlerde olduğu gibi hukuki yollarla başvurmanız gerekmektedir. Eğer bu durum sizi aşırı rahatsız ediyorsa, telefonunuda gizli numara kapatma seçeneği de mevcuttur. Bu işlemi gerçekleştirmek için, cihazınızın ayarlarına giderek, gizli numaralara kapatma seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz. Ayrıca bazı cep telefonlarında arama ayarlarından gizli numaralara kapatma seçeneği de mevcut olabiliyor.

Gizli Numara Bulma
Özel Numara Bulma – Turkcell, Türk Telekom, Vodafone, Gizli Numara Bulma
 • Türk Telekom’un kendi sitesinden “Online İşlemler” menüsü içerisinde yer alan “servisler” sekmesinde talebinizi oluşturabilirsiniz.
 • Telefonunuzun arama ekranına *253# yazıp arama gerçekleştirebilirsiniz.

 

Eğer sizde düşüncelerinizi paylaşmak istiyorsanız yorumlarda belirtebilirsiniz. Ayrıca Puk kodunu öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Merhaba, ben Berkay Yavuz, Webde Hayat teknoloji ve sosyal içerik platformunun editörüyüm. Yaklaşık 5 yıldır bu alanda çalışıyorum ve her zaman yeni teknolojileri takip ederek ve içerik trendlerini analiz ederek sektördeki en iyi içerikleri sunmak için çaba gösteriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir