The Last of Us Dizi Konusu Nedir?
  1. Anasayfa
  2. Dizi Film

The Last of Us Dizi Konusu Nedir?

1

The Last of Us dizisi, popüler bir video oyunu serisinin televizyon uyarlamasıdır. Dizinin konusu, post-apokaliptik bir dünyada hayatta kalmaya çalışan insanların mücadelesini anlatıyor. Dizinin ilk sezonu yayınlandı. Dizi izleyiciler tarafından çok beğenildi ve ayrıca dizinin hayranları ikinci sezonu iple çekiyor. Bugün yazımızda The Last of Us dizi konusu nedir? diye bakacağız.

The Last of Us Dizi Konusu

The Last of Us, bir virüs salgını sonrasında geriye kalan insanların hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. İki ana karakter Joel ve Ellie, bu dünyada hayatta kalmaya çalışan insanlardan sadece ikisi. Joel, salgından sonra hayatta kalmayı başaran bir adamdır. Ellie ise bir virüs taşıyıcısıdır ve salgının çaresini bulmak için Joel’la birlikte hareket eder. İkili, zombilerin yanı sıra diğer hayatta kalanlarla da mücadele eder.

Dizinin Yapım Ekibi

Yapım ekibi, The Last of Us oyununun yapımcısı Neil Druckmann ve Chernobyl dizisinden tanıdığımız Craig Mazin’den oluşuyor. Ayrıca, dizinin başrol oyuncuları da oldukça ünlü isimlerden oluşmaktadır. Joel karakterini Pedro Pascal, Ellie karakterini ise Bella Ramsey canlandırdı.

The Last of Us Dizi Konusu
The Last of Us Dizi Konusu

The Last of Us dizisi, ilk sezonu 2023 yılında HBO Max’te yayınlandı. Dizinin Türkiye de yayımlayıcısı ise BluTV oldu. Dizinin ilk sezonu, video oyunu serisinin hikayesiyle büyük ölçüde benzerlik gösteriyor. Ancak, yapım ekibi ana hikayede sadık kalsa da diziye yeni hikaye detayları ve karakterler ekleyerek, dengeyi çok iyi sağlamış durumda. Bu durum dizinin hayranları tarafından çok sevilmesine sebep oldu.

The Last of Us konusu, dizide de oyundaki hikayeye çok benzer ilerlemektedir. Virüsün yayıldığı bir dünyada hayatta kalmaya çalışan insanların mücadelesini konu alan bir yapım. Ayrıca dizinin konusu ve yapım ekibi, oldukça popüler ve büyük bir hayran kitlesi tarafından takip ediliyor. İlk sezonu hayranları tarafından çok sevilen The Last of Us dizisinin ikinci sezonunu büyük merakla beklenmektedir.

Peki siz dizi hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerini yorumlarda belirtebilirsiniz. Ayrıca Netflix’in En Çok İzlenen Dizileri içeriğine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Merhaba, ben Berkay Yavuz, Webde Hayat teknoloji ve sosyal içerik platformunun editörüyüm. Yaklaşık 5 yıldır bu alanda çalışıyorum ve her zaman yeni teknolojileri takip ederek ve içerik trendlerini analiz ederek sektördeki en iyi içerikleri sunmak için çaba gösteriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir