Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır? 2024
  1. Anasayfa
  2. Oyun

Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır? 2024

1

Steam, Valve Corporation şirketinin geliştirdiği bir dijital dağıtım platformudur. Piyasaya ilk olarak 12 Eylül 2003 tarihinde sürülmüştür. Kendisi birden fazla hizmet sunar. Steam’da oyunlar satın alabilir, oynayabilir, yada oyunlar için içerik ve mod oluşturabilirsiniz. Gelişmiş altyapısı ve iyileştirilmiş arayüzü ile Steam zamanla oyuncuların gözdesi haline gelmiştir. Peki, Steam platformundan aldığımız bir oyunu steam oyun iadesi nasıl yapılır? İade etme şartları nelerdir?

Steam Oyun İade Etme Şartları

İlk olarak oyunu satın aldığınız günden itibaren en fazla 14 gün geçmiş olmalı. Ve oyunu iki saatten daha kısa süre oynamış olmalısınız. Eğer bu iki koşulu sağlıyorsanız kolaylıkla satın aldığınız oyunu Steam’a geri iade edebilirsiniz. Aksi taktirde iade işlemi başarısızlıkla sonuçlanır.

Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

Steam oyunlarını iade etmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Steam masaüstü uygulamasını açın ve giriş yapın.
  2. Ana menüde “Steam” sekmesine tıklayın ve “Ayarlar” seçeneğini seçin.
  3. “Destek” sekmesine gidin ve “Oyun İadesi” seçeneğine tıklayın.
  4. Açılan sayfada, iade etmek istediğiniz oyunu seçin ve “İade İste” düğmesine tıklayın.
  5. Steam, iade işleminin gerçekleştirilebilmesi için gerekli talimatları verir. Bu talimatları izleyin ve iade işlemini tamamlayın.

Steam’dan İade Edilen Oyunun Parası Ne Kadar Sürede Hesabıma Gelir?

Steam bekleyen bakiye ne zaman gelir? diye düşünüyorsanız yada steam iadem gelmedi diye korkuyorsanız hiç merak etmeyin. Steam platformundan geri iade edilen ürünlerin parası anında hesabınıza yatırılmaz, çünkü iade talebiniz Steam tarafından incelenir. Eğer iade talebiniz Steam oyun iade şartlarına uygunsa kabul edilir ve  ödeme aynı şekilde nasıl yapılmışsa yaklaşık 1 hafta içinde Steam bakiyenize veya nakit olarak ödeme yaptığınız hesaba gönderilecektir. Steam bekleyen bakiye en fazla 1 hafta içinde hesabınıza yatırılır. Bu işlemin sonunda Steam oyun iade işlemi başarıyla tamamlanmış olursunuz.

 

Ayrıca siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın! Ayrıca sizde daha çok oyunlarla alakalı konuları görmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Merhaba, ben Berkay Yavuz, Webde Hayat teknoloji ve sosyal içerik platformunun editörüyüm. Yaklaşık 5 yıldır bu alanda çalışıyorum ve her zaman yeni teknolojileri takip ederek ve içerik trendlerini analiz ederek sektördeki en iyi içerikleri sunmak için çaba gösteriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir